option-select

З чого роблять мило: секрети виробництва якісного продукту

Якщо задуматися про те, який засіб особистої гігієни найбільш важливий і потрібний, в більшості випадків фаворит буде один — мило. Незважаючи на широкий вибір сучасних миючих засобів, ми раді повертатися кожен раз до знайомого шматочку мила, який і тіло дбайливо очистить, і в господарстві знадобиться. Але різноманіття сучасних варіантів часто вводить в ступор, відшукати якісний продукт стає все складніше.

Завдання спростить знання складу хорошого продукту, тобто розуміння, з чого і як роблять безпечне для здоров'я мило. У цій статті ми розберемося з цим питанням, приділивши увагу, перш за все, натуральним продуктам, які зараз знаходяться на піку популярності. Також порівняємо це мило зі звичайним промисловим і нарешті розкриємо секрет нашого миловиробництва.

З чого роблять мило натурального походження: базовий набір компонентів і технології

Натуральним має право називатися мило, яке не містить в собі синтетичних хімічних добавок. Незмінний базовий набір компонентів включає в себе рослинні олії, воду і луг. Не треба лякатися в даному випадку лугу, адже саме він запускає процес створення мила з олій. Якщо спробувати по-простому пояснити всю хімію, що відбувається, виглядає це наступним чином: рослинні олії вступають в реакцію з лугом, в результаті чого вони розпадаються на кислоту і чистий гліцерин.

Луг продовжує активно діяти, вступаючи на цей раз в реакцію з кислотою. Результат: отримання солей, які в підсумку є милом, і гліцерину. В молекулярному співвідношенні це дорівнює трьом до одного. Якщо технологія і пропорція витримані правильно, ми отримуємо натуральне очищаюче мило із зволожуючим ефектом. Лужний баланс в даному випадку не несе абсолютно ніякої шкоди для шкіри, оскільки олії та гліцерин в складі не допускають травмування шкірних покривів.
На цьому етап виробництва не закінчується.

Щоб мило мало привабливий товарний вигляд і хороший аромат, в хід йдуть різні ефірні олії, природні барвники і натуральні добавки. Готова мильна маса розливається по формах і переходить в процес «холодного дозрівання», який триває 1-2 місяці. Це необхідно, щоб раніше використаний луг втратив свої агресивні якості. Є також більш швидкий варіант готування мила, коли спочатку отримані гліцерин і кислота проварюються при температурі 70 градусів від 4-ох до 7-ми годин. В цьому випадку всі хімічні процеси пришвидшуються і продукт вважається готовим до застосування відразу після охолодження.

Останнім часом багато виробників перейшли на використання мильних основ. Це напівготова продукція, яку потрібно тільки змішати з ефірними маслами та іншими добавками. Звісно, аби уникнути ризиків потрібні гарантії якості та сертифікати на мильні основи.

Чим відрізняється натуральне мило від звичайного виробничого мила

Потрібно розуміти, що раніше описаний нами процес — ідеальний варіант того, як створюють натуральне мило виробники, які роблять ставку на його якість, а не на низьку ціну. Але є й інша сторона «мильної медалі», коли споживачам важливіше доступність цього товару, а не його eco-friendly регалії та якість складу. Попит такого плану покривається звичайним виробничим милом.

З чого роблять мило бюджетного сегмента? Перш за все, з набору недорогих промислових жирів: рослинних, тваринних, з транс-жирів і різних сумішей. Рослинні олії також присутні в складі, але зазвичай це технічна пальмова або рапсова. У хід йде також велика кількість лугу (причому настільки велика, що залишок часто доводиться вимивати). Обґрунтовано це закоренілим уявленням про те, що чим більше лугу в милі, тим краще воно миє. Яскравий приклад — господарське мило з pH 11-12, в той час, коли допустима норма для людської шкіри не перевищує pH 5-7.

Крім того, до складу додаються ще барвники, ароматизатори та синтетичні домішки. Мета такого мила — добре милитися, тримати форму і колір, мати приємний аромат і, що найголовніше, бути доступним в ціні. Але його безпека для шкіри і навколишнього середовища завжди знаходиться під великим питанням через значну концентрацію в складі парабенів, консервантів, ароматизаторів та інших синтетичних добавок. До того ж, «бюджетне» мило часто має невелику кількість гліцерину.

Він банально вимивається в процесі варіння. Як весь цей набір відображається на шкірі рук і тіла, думаємо, ви і самі здогадуєтеся. Проте ми не сперечаємося: є і хороші товари на ринку даної промислової продукції. Але їх треба шукати, ретельно вчитуючись в склад.

Натуральні мила, які робляться не конвеєром, а в невеликій кількості і під індивідуальним контролем миловара з дотриманням рецептури, безпечніші. Крім своєї основної функції вони також працюють як доглядаючий крем для рук (за рахунок високої концентрації гліцерину) і ароматизатор. Саме вартість інгредієнтів і трудомісткість виробництва впливають на те, що ціна такої продукції дорожче звичайних аналогів.

Секрети мила Poetry Home: як і з чого воно створене

Було б дивно, якби ми закінчили цю статтю на попередньому абзаці та залишили вас із застиглим в очах питанням «А з чого ж ви тоді створюєте своє мило?» Прийшов час розповісти, з чого роблять мило в Poetry Home.

Для створення унікального мила Poetry Home з нішевими ароматами ми використовуємо спеціальну мильну основу, яку на замовлення нашої компанії виробляють в Англії, і натуральні парфумовані олії. Розбираємо по порядку:

  • Мильна основа, з якою ми працюємо, створюється на основі гліцерину. Крім цього, в її базовий склад входять: сертифіковані екологічно чисті природні олії, вода, сорбітол і Sodium Stearate. Вибір таких основ досить великий, тому і подальший склад варіюється: десь може бути екстракт алое вера або арганова олія, десь — козяче або осляче молоко, ще десь — оливкова олія або масло ши. Загалом, спектр британських основ величезний і ми любимо відкривати для себе нові варіанти. Важливо відзначити, що ці продукти не мають в своєму складі SLS і SLES-продуктів, котрі забруднюють навколишнє середовище, і ряду синтетичних добавок, які знищують захисний шар шкіри. Все сертифіковано, перевірено та схвалено.

  • Парфумовані натуральні олії. Вони важливі не тільки як помічники гліцерину в зволоженні шкіри, але і як ароматизатори. Лінійка використовуваних ароматів — виключно нішова. Хтось інший може вам показати, як звучить мило з кокосовим маслом, медом або карамеллю. Ми ж хочемо познайомити вас з авторськими ароматами нашого виробництва. Адже це диво моменту: намиливши руки, зануритися в особливу атмосферу, відкриваючи для себе межі нового світу за допомогою аромату. Сподобається це і вашому будинку: вже після першого використання мило щедро поділиться ароматом з ванною кімнатою.

По завершенню дозрівання мила кожна одиниця пакується в окрему коробку і готується до зустрічі з вами.

Ось і всі наші секрети: натуральна рослинна основа, висока доза гліцерину і ефірні олії. Без барвників, ароматизаторів і штучних добавок — ми за натуральність, користь і якість. Повірте, вашій шкірі це сподобається.

Poetry Home — це стан душі на зараз,
від якого ніщо не може відволікти

Кошик
Poetry Home
067 230 94 44 Зворотній дзвінок