option-select

Як правильно і куди наносити парфуми: 7 порад

Аромат завжди залишається у пам'яті та викликає ряд асоціація. А приємний аромат доповнює образ людини набагато краще, ніж одяг. Проте досягнути такого ефекту можливо лише тоді, коли парфуми нанесені правильно. У цій статті ми розберемось з усіма нюансами цього питання, поговоримо про відмінності у користуванні парфумерією різних типів, дізнаємося, чи є різниця у тому, куди наносити парфуми чоловікам і жінкам, і складемо перелік основних правил .

Від чого залежить стійкість аромату і тривалість його звучання?

Чи помічали ви, що вже за кілька годин після виходу з дому з тільки-но нанесеними парфумами, їхній аромат кудись безслідно зникає? Звичайно, можна сподіватися на вірогідність популярної теорії: якщо ви не відчуваєте на собі парфуми, це свідчить про те, що вони вам ідеально пасують. А що як люди навколо також не помічають ваш аромат?! У такому разі під питання потрапляє сама стійкість парфумів. Є три базові критерії, від яких вона може залежати:

Тип обраної парфумерії

Існує три основних типи, які відрізняються стійкістю, та мають свої недоліки й переваги.

Парфуми

Стійкість: висока (до 24-х годин на шкірі і до 10 годин на тканині)
Концентрація спирту: 90%
Концентрація ефірних олій: 0-30%

Переваги:

 • сильно виражений шлейф
 • багатогранна композиція і глибокий аромат
 • якісні натуральні компоненти.

Недоліки:

 • висока вартість
 • «важкий» аромат
 • можуть залишати на одязі маслянисті плями.

Парфумована вода

Стійкість: середня (до 6 годин)
Концентрація спирту: 90%
Концентрація ефірних олій: 0-30%

Переваги:

 • виражений аромат початкових нот і серцевини
 • якісні компоненти
 • доступна ціна

Недоліки:

 • відсутній чи мінімальний за своїм звучанням шлейф

Туалетна вода

Стійкість:низька (2-3 години)
Концентрація спирту: 90%
Концентрація ефірних олій: 0-30%

Переваги:

 • виражений аромат початкових нот
 • великий об’єм за низькою ціною

Недоліки:

 • відсутній аромат серцевини й шлейфу
 • велика витратність

Залежно від обраного типу парфумерії, існує різниця у тому, куди її слід наносити, аби аромат тримався довше, і як часто варто нею користуватися. Наприклад, саме парфуми варто наносити холодними вечорами, адже вони мають тривале й насичене звучання. Парфумована вода найкраще підійде до світлового дня та спекотної пори. А туалетна вода стане ідеальним рішенням для активного й насиченого дня, особливо, якщо ви маєте можливість поновлювати аромат кожні 2 - 3 години.

Місця нанесення

Існує 6 “найгарячіших” точок на тілі людини. Це саме ті місця, де кровоносні судини знаходяться найближче до шкіри, відповідно там вона найтепліша, що і сприяє інтенсивним пахощам аромату. Ідеться про зап’ястки, шию (особливо її задня частина), шкіру за вухами, ліктьові вигини, пупок та підколінні ямки. За різними версіями сюди додають ще поперек.

Цікаво, чому найчастіше парфуми наносять саме на зап’ясток? Секрет тривалої дії аромату в цій області залежить не лише від близького розташування судин, але й від прикрас, які також здатні затримувати аромати.

Спосіб нанесення

Здавалося б, яким ще може бути спосіб нанесення парфумів, окрім розпилювання на шкіру. Проте і тут є свої тонкощі. Часто парфумери рекомендують наносити аромати на волосся: пару крапель на щітку й потім легкими рухами розподілити їх по всій довжині. Саме волосся здатне зберігати аромати найдовше. Можна також спрямувати струмінь аромату перед собою та плавно увійти в його легку хмаринку, проте візьміть до уваги, що цей спосіб найбільше підходить саме для справжніх концентрованих парфумів.

Слід зауважити, що у рішенні того, скільки і куди наносите парфуми, важливо не перестаратися. Якщо ви обрали справжні парфуми, то наносьте їх у малій кількості лише на одну частину тіла. Парфумовану воду можна розподілити між двома-трьома точками. А туалетну воду вже можна щедро нанести на волосся і зап’ястки, адже вона характеризується малою кількістю спирту й нетривалим часом звучання.

Як і куди наносити парфуми жінкам?

Вам може здаватися, що жодної різниці між тим, куди наносити парфуми залежно від статі людини не існує. Проте вона є і криється у доволі суттєвих дрібницях. 

Коко Шанель одного разу дала свою настанову жінкам у цьому питанні: наносьте аромат саме туди, куди ви хочете, щоб вас цілували. Проте відклавши лірику в бік, варто зазначити, що в цілому рекомендується частіше приділяти увагу волоссю, зоні над грудьми і підколінним ямкам. За такою схемою аромат розподіляється найгармонійніше. 

Ще одна гарна порада щодо правильного нанесення парфумів: враховуйте одяг, який ви збираєтеся одягнути. Наприклад, якщо ви у сукні з відкритою спиною чи глибоким глибоким декольте, варто нанести краплю парфумів саме на оголені частини тіла.

Як наносити парфуми чоловікам

Чоловіки часто грішать тим, що наносять парфуми на долоні, а потім масажними рухами розподіляють їх по обличчю. Так робити не варто, адже основним джерелом аромату залишаться саме руки. Краще від початку направляти краплі парфумів на потрібні ділянки шкіри: зап’ястки, шию, зону за вухами. Варіант з нанесенням на волосся також буде актуальним для власників солідної довжини, але на короткому волоссі аромат триматиметься не довго. Це, до речі, стосується і жінок.

Спеціалісти рекомендують чоловікам зосередитися в першу чергу на зап’ястках і підкладці піджака. Проте тут є важливий нюанс, а саме — куди наносити олійні парфуми в такому випадку. Спершу варто провести експеримент на одязі, який буде не шкода вилучити зі свого гардеробу, у разі виникнення прикростей. Якщо ж часу на експериментальну діяльність у вас нема — задіюйте точки, які не торкаються одягу, наприклад, зону за вухами.

Підсумок: 7 порад щодо того, як наносити парфуми правильно

Після дослідження усіх нюансів, перейдемо до базового переліку правил і наших порад.

1. Наносьте парфуми на чисту шкіру. Запах людського тіла вступає з парфумами в особливу хімічну реакцію, яка на виході дарує особливе звучання. Тож цілком природно, що запах поту чи несвіжої шкіри може його викривити. З цієї ж причини краще відмовитися від мила та гелю для душу з насиченим ароматом.

2. Наносьте аромат на злегка вологу шкіру. В ідеалі робити це одразу після душу. Так запах краще поглинатиметься і закріплюватиметься на довше.

3. Враховуйте тип своєї шкіри. Існують різні думки з цього приводу. Хтось каже, що аромат краще тримається на жирній шкірі, тому суху — варто попередньо намастити кремом. Хтось стверджує, що жирність шкіри викривляє аромат, тому перед нанесенням парфумів потрібно гарно витерти шкіру спиртовою серветкою. Ми ж вважаємо, що все в цій справі досить індивідуально, тому потрібно завжди пробувати, як у конкретному випадку поведе себе ваша шкіра.

4. Наносьте завжди невелику кількість парфумів, адже позбавитися надто задушливого аромату важче, ніж додати ще кілька крапель. Врешті, це ж просто правило гарного смаку: вражати всіх тонким та вишуканим звучанням свого аромату, а не його кількістю.

5. Не забувайте про «‎гарячі» точки. І приділяйте увагу тим, які розташовані нижче на тілі, адже повітрю та ароматам притаманно підніматися знизу вгору.

6. Намагайтеся протягом дня триматися одного аромату. Різні парфуми, як зазначалося вище, пасують до різних ситуацій. Проте, якщо ви плануєте активний день із вечірнім виходом, а часу на ванну не передбачено, тримайте один запах до самого вечора. Інакше ж різні парфуми можуть змішатися неочікуваним чином. У підтримці одного аромату допоможуть лінійки парфумів з додатками у вигляді спреїв для шкіри та популярних нині парфумованих антисептиків.

7. Обирайте якісні парфуми. Справа тут не лише в особливому звучанні й унікальності, а й у взаємодії з вашою шкірою та організмом. Адже не важливо, куди наносити неякісну продукцію, якщо вона може викликати алергію, головний біль чи слабкість. Тому уважно читайте склад і перед використанням завжди робіть невеликий тест на сумісність: нанесіть пару крапель на зап’ясток, почекайте 24 години і протягом цього часу спробуйте проаналізувати емоції, які передають вам парфуми.

А от знайти якісні парфуми можна, переглянувши наш каталог з унікальними нішевими ароматами, створеними з натуральної сировини руками французьких парфумерів. На завершення теми про нанесення парфумів важливо зазначити ще й те, як цього робити не варто. 

По-перше, не слід наносити парфуми на одяг. Окрім того, що вони можуть його зіпсувати, існує також ризик, що тканина викривить початковий аромат не найкращим чином.

По-друге, не розтирайте парфуми по шкірі. Ідеться про ситуацію, коли ви нанесли кілька крапель на зап’ясток і втираєте їх іншою рукою. Це розповсюджена помилка, яка у підсумку порушує багатогранне розкриття аромату. Для того, щоб запах розкрився від верхніх до базових нот, краще залишити парфуми висихати самостійно. 

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам закрити питання правильності нанесення парфумів. Проте ймовірно, що у вас таки залишилася одна незавершена задача — знайти ідеальні парфуми. Тут ми також радо прийдемо на допомогу, надаючи великий вибір і професійну підтримку. 

Poetry Home — це стан душі на зараз,
від якого ніщо не може відволікти

Кошик
Poetry Home
+38 067 230 94 44 Зворотній дзвінок  
Замовлення в один клік