option-select

Парафін або віск – що краще використовувати для створення свічок

Аромат улюбленої свічки допоможе створити приємну та розслаблюючу атмосферу, наповнить будинок теплом та затишком. Але якщо з вибором композиції можна експериментувати, то якій «основі» віддати перевагу: парафіну чи воску? Розберемося, у чому різниця, які свічки довше горять та відповімо на інші популярні питання – далі у статті.

 

Трішки історії

Виробляти свічки з бджолиного воску почали ще в середні віки. Вони приємно пахли, довго горіли і навіть мали лікувальний ефект (знімали головний біль, допомагали розслабитися). Вони мали єдиний недолік – висока вартість і складність виробництва. Наприклад, один вулик може давати на рік лише до 2 кг воску, чого вистачало на виробництво 50-70 невеликих свічок.

Виробники стали шукати альтернативу, щоб зробити свічки доступнішими. Так, у 20-ті роки 19 століття з'явився парафін. Його виготовляли з нафти та сланцю. Початок 19 століття став розквітом видобутку парафіну та епохою «свічкового ренесансу». Але, при доступності парафіну, він мав цілий перелік недоліків:

 • неприємний запах під час горіння може спричинити алергію;
 • виділення толуолу та бензолу, небезпечних для здоров'я людей та тварин;
 • хронічне отруєння та стрес.

Тому на питання, чи шкідливий парафін, і тоді, і сьогодні можна дати однозначну відповідь – так, шкідливий і навіть небезпечний. Використовувати свічки на основі парафіну для разових випадків можна, але у виробництві ароматичних СПА-свічок він буде дуже небезпечним для здоров'я.

 

Як відрізнити парафін від воску?

Якщо ви не знаєте, як відрізнити воскову свічку від парафінової, скористайтесь одним з нижче наведених способів, або відразу всіма:

 1. За запахом. Зазвичай, парафінові свічки не мають запаху, тоді як натуральний віск має яскраво виражений аромат меду або кокосу, залежно від його походження.
 2. На дотик. Поверхня парафінової свічки гладка та масляниста, чимось нагадує мило. Воскові свічки гладкі і приємні на дотик, з легкою шорсткістю.
 3. Під час горіння. Різниця між воском та парафіном під час горіння полягає в тому, що останній швидко плавиться, а віск злегка потріскує, горить довго.

 

Який віск найкращий для свічок?

Сумнівів у тому, що воскові свічки кращі та довговічніші вже не залишилося. Але виникає інше питання: «З чого роблять віск для свічок?». Сьогодні виробники працюють із трьома основними видами натурального воску:

 1. Бджолиний віск. Виготовляється з «медових сот». Має темно-жовте забарвлення з характерним медовим ароматом. Чистий віск використовують рідко. По-перше, за такою свічкою складно доглядати, адже вона боїться ультрафіолету і перепаду температури. По-друге, матеріал швидко окислюється і набуває брудного відтінку. Найчастіше бджолиний віск комбінують з іншими видами.
 2. Соєвий свічковий віск. Має матово-білий колір. При нагріванні стає рідким, через що витрачається більш економно. Він не має запаху, тому чудово поєднується з будь-якими ароматами, а також ідеально підходить для створення ароматичних свічок з парфумами. Випадково капнули свічкою на одяг? Соєвий віск легко прибрати за допомогою теплої мильної води.
 3. Кокосовий віск. У чистому вигляді використовується рідко, але у поєднанні із соєвим воском стає арома-елементом. Має білий колір та характерний кокосовий аромат. Повільно витрачається та підходить тільки для створення свічок у контейнерах.

 

Оцінюючи переваги кожного виду натурального воску, ми в Poetry Home точно знаємо, з чого краще робити свічки: із поєднання соєвого та кокосового воску. Така комбінація стає ідеальною основою для наших авторських ароматів.

 

5 причин вибрати аромасвічку в Poetry Home

З різницею та складами свічок ми розібралися, саме час вибрати відповідний арома-елемент інтер'єру для вашого будинку, офісу, СПА-салону, тощо. Перед тим, як ви перейдете в наш каталог для знайомства та вибору своєї особливої ​​свічки, дозвольте розповісти про їхні властивості ще трохи. Ми виділили п'ять безперечних переваг наших воскових свічок, якими поспішаємо з вами поділитися:

 1. 100% натуральність. У складі наших свічок ви не знайдете токсичних чи штучних інгредієнтів та ароматів – лише натуральний склад та природні компоненти.
 2. Ручне виробництво. Усі свічки, представлені у нашому каталозі, створені вручну.
 3. Авторські композиції. Ми не використовуємо стандартні аромати, а пропонуємо клієнтам лише авторські композиції. До речі, ми розробляємо аромат, який потім переносимо не лише на свічки, а й на дифузори, гелі для душу, мило, щоб ви могли зібрати колекцію.
 4. Корисні для здоров'я. Натуральний віск містить негативні іони, які не тільки очищають повітря в приміщенні, але й допомагають впоратися з безсонням, стресом та нервозністю.
 5. Вигідно. Свічки з натурального воску горять повільно, тому однієї стандартної свічки вагою 100 г вистачає на кілька місяців використання. А в нашому каталозі ви знайдете подарункові екземпляри вагою до 2000 грам.


Впевнені, що змогли відкрити вам дивовижний світ екологічних свічок та розповісти про те, які види краще: воскові чи парафінові. У нашому каталозі ви знайдете як тематичні арома-свічки, присвячені містам чи подіям, так і колаборації з відомими українцями: Тіною Кароль та Святославом Вакарчуком. Арома-свічка стане чудовим подарунком близькій людині, колезі, родичу чи самому собі – не варто відмовляти собі в такому задоволенні.

Кошик
Poetry Home
067 230 94 44 Зворотній дзвінок